Olet täällä

Yhteystiedot

Verkostotoiminnan fasilitaattorit, tuottajat ja kehittäjät 

Kari Vuorinen
koordinaatioyksikön päällikkö, talous- ja hallintojohtaja / EHYT ry
kari.vuorinen(at)ehyt.fi
050 336 7040
Annika Eloranta
suunnittelija
annika.eloranta(at)ehyt.fi
050 411 0357
Maaret Väkinen
viestinnän suunnittelija
maaret.vakinen(at)ehyt.fi
050 327 0009
Inari Viskari
asiantuntija
inari.viskari(at)ehyt.fi
040 451 4199
Leena Sipinen
projektipäällikkö, ånni
leena.sipinen(at)ehyt.fi
040 557 5057

Verkoston puheenjohtajisto

Verkoston puheenjohtaja Teemu Tiensuu, toiminnanjohtaja, Sininauhaliitto / teemu.tiensuu(at)sininauha.fi
Huumetyöryhmän puheenjohtaja Mirka Vainikka, toiminnanjohtaja, Irti Huumeista ry / mirka.vainikka(at)irtihuumeista.fi
Lastensuojelutyöryhmän puheenjohtaja Pia Sundell, toiminnanjohtaja, Barnavårdsföreningen rf / pia.sundell(at)bvif.fi
Päihdepäivät-työryhmän puheenjohtaja Sami Teikko, toiminnanjohtaja, Koulutus Elämään -säätiö / sami.teikko(at)koulutuselamaan.fi
Viestintätyöryhmän puheenjohtajat Marko Kailasmaa, toiminnanjohtaja Raittiuden Ystävät ry ja Mervi Hara, toiminnanjohtaja, Suomen ASH ry / marko.kailasmaa(at)raitis.fi ja mervi.hara(at)suomenash.fi
Arviointityöryhmän puheenjohtaja Ari Saarto, kehittämisjohtaja, A-klinikkasäätiö / ari.saarto(at)aklinikka.fi

 

Ehkäisevän päihdetyön järjestöverkoston järjestöt

A-Kiltojen Liitto ry 
A-klinikkasäätiö
Barnavårdsföreningen i Finland r.f.
Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry
Elämäni Sankari ry
Ensi- ja turvakotien liitto ry
Erkki Poikosen säätiö
Folkhälsan
Helsingin Kouluraittiuspiiri ry
Humaania Päihdepolitiikkaa ry
Irti Huumeista ry
Kalliolan Setlementti
Kirkkopalvelujen Riippuvuustyön kehittämisyksikkö
Koulutus elämään -säätiö
KRAN rf
Kriminaalihuollon tukisäätiö
Kunnallinen Päihdehuoltoyhdistys ry
Mannerheimin Lastensuojeluliitto ry
Mielenterveyden Keskusliitto
Munuais- ja maksaliitto ry
Music Against Drugs ry
Myllyhoitoyhdistys
Naistenkartano ry
Nuorten Ystävät ry

Nykterhetsförbundet Hälsa och Trafik
Pohjois-Karjalan kansanterveyden keskus
Preventiimi
Psoriasisliitto
Raittiuden Ystävät ry
Sininauhaliitto
SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry
Sosped säätiö
Sovatek-säätiö
Stop Huumeille ry
Suomen ASH ry
Suomen Lumme ry
Suomen Mielenterveysseura
Suomen NMKY:n liitto
Suomen Punainen Risti
Suomen Psykologinen Instituutti
Suomen Valkonauhaliitto ry
Suomen Vanhempainliitto ry
Syöpäjärjestöt
Suomen Terveydenhoitajaliitto ry
Tukikohta ry
Työturvallisuuskeskus
Vailla vakinaista asuntoa ry
YAD Youth Against Drugs ry